Eljutottunk egy természetgyógyász orvoshoz, arra jutottunk, hogy candida, illletve egy méréssel kimutatta, hogy a máj blokkolva van, arra jutottunk, hogy valószínűleg valamilyen élelmiszer okozhatja. Illetve a fenekén is visszér tágulat található, valamint a lábán is időnként kidudorodik a visszér. Elmentünk egy vizsgálatra, ahol biorezonanciás méréssel megállapították, hogy búzát, tejet (illetve néhány tartósítószert) nem bírja a szervezete. El is kezdtünk diétázni, enyhültek a tünetek, de nem az igazi. Kíváncsi vagyok az Ön véleményére is.”
Az én tapasztalataim alapján a visszér megjelenése mindig a férgek jelenlétére utal, ez most is így van. Tudom, hogy nagyon nehéz megkülönböztetni a szervezetben a gombák okozta károsodást attól, amit a férgek váladéka és ürüléke okoz. Nagyon hasonló tüneteket mutat a hámon és a nyálkahártyán. Arra vonatkozóan nincsenek ismereteim, hogy laboratóriumi vizsgálattal hogyan lehet megkülönböztetni a kettőt, hiszen én csak rezgés szinten mérem a jelenlétüket. Viszont ha energetikailag nézem, akkor teljesen más, jól megkülönböztethető jelet adnak. A kezelés szempontjából fontos ez, mert nem mindegy, hogy gombára, féregre, vagy mindkettőre keressük az ellenszert. Nekem az a tapasztalatom, hogy a fertőzések mindig valamilyen baktérium vagy vírus stádiumban keletkeznek és terjednek el. Egy idő után megjelenik a gomba is, még több idő után pedig a féreg. A gomba stádium akár ki is maradhat, mint a jelen esetben is. Rezgés szinten nem érzékeltem gombát ennél a kislánynál. A következőket írtam az anyukának: gyermekednek jelenleg gyulladás zajlik a szervezetében a vese, mellékvese, hólyag, nyirokrendszer és a petefészek területén. Az egész folyamat egy bakteriális fertőzéssel kezdődött a vesében, innen terjedt át a többi területre. A viszketést az okozza, hogy a petefészekből a hüvely felé ürül a bacik és férgek váladéka, s ez irritálja a nyálkahártyát. A férgek számosságából azt lehet következtetni, hogy legalább 3 éve fennáll ez a fertőzés. A máj valóban blokkolva van, de ez csak egy következmény. A bacik és férgek annyi toxint termelnek, ami már terheli a májat. De igazából nem itt lehet megoldani a problémát, mert nem innen indul. Az erek is azt mutatják, hogy a nyirokrendszer érintettsége miatt nagy a toxinterhelés a szervezetben. Javaslom a Smilax tea és a Peralgin együttes használatát. 27 napig napi 5 dl teát itass vele (ennyi vízhez csak egy csapott teáskanálnyi fű kell), Peralginból pedig 2×2-t adj. A toxinterhelést legegyszerűbben tengeri sós fürdővel lehet csökkenteni, heti 2 alkalommal csinálhatsz neki boltokban kapható tengeri sóval fürdőt, ami maximum 15 percig tartson. 3-4 evőkanál só kell egy kád vízbe. Nem fogja csípni a só, sőt, segít a viszketés megszüntetésében.
Vese, mellékvese problémáknál általában a Smilax teát ajánlom, mert rezgés szinten a legtöbbször ez oldja meg, illetve oltja ki a problémát. A Peralgin pedig többek között féregirtó hatású. Tudom, nincs ilyen adat publikálva róla, de pár száz eset után ezt a következtetést vontam le magamnak. Persze nem minden férget irt, de sokat. Az Energy rendszerében a Peralgin az első számú féregirtó. Bőrtüneteknél sokszor segít a tengeri sós fürdő, de ezzel óvatosan kell bánni, mert általánosan nem mondható ki, van amikor ártalmas. Az anyuka visszajelzései alapján azonban igazolódni látszik a terápia helyes volta.
„Kedves Mara,
Köszönöm a segítségedet Annácskánál el kezdett javulás beállni. Eddig azt mondta, hogy 10-es skálán 11-es a viszketés érzése, most 5-re taksálta, s valóban látványos, hiszen nem piszkálja és a fenekén is elmúlt a visszér tágulat.”